2020-08-24 10:45  -  Ambrozja Bogdaszowice

PRZEKONUJĄCE ZWYCIĘSTWO Z POGONIĄ MIĘKINIA

POGOŃ MIĘKINIA

6

:

2

76' AMBROZJA BOGDASZOWICE Damian Brzozowski Tomasz Rudnicki
58' POGOŃ MIĘKINIA Eryk Klimczak
51' AMBROZJA BOGDASZOWICE Damian Brzozowski
32' AMBROZJA BOGDASZOWICE Jakub Hnatkiewicz Jarosław Bąk
31' AMBROZJA BOGDASZOWICE Damian Brzozowski Michał Ciesielski
17' POGOŃ MIĘKINIA Andrzej Kosior
7' AMBROZJA BOGDASZOWICE Tomasz Rudnicki
3' AMBROZJA BOGDASZOWICE Paweł Rudnicki "Rechot" Maksym Kravtsov

Pierwszy mecz ligowy obecnego sezonu na własnym boisku, z Pogonią Miękinia, rozpoczęliśmy z animuszem. Bez Pawła "Doktora" Rudnickiego w składzie, naszego nominalnego kapitana, ale za to z powracającym Tomkiem "Muchą" Musiatowiczem oraz eksperymentalnie z Damianem "Brzózką" Brzozowskim w ataku.

Już w 3 minucie Maks Kravtsov miękko piłkę w pole karne, bramkarz gości nie zachował się zbyt czujnie, więc do futbolówki pierwszy dopadł Paweł "Rechot" Rudnicki i Ambrozja objęła prowadzenie 1-0. W 7 minucie rzut rożny wykonał Tomek "Żaba" Rudnicki i zrobił to na tyle skutecznie, że wkrętka lewą nogą znalazła drogę bezpośrednio do siatki. W 10 minucie Brzózka miał idealną okazję do podwyższenia wyniku, ale trafił w słupek. Pogoń próbowała się otrząsnąć z szoku szybkiej utraty 2 goli i wykorzystać nasze błędy, głównie były to straty wynikające z niecelnych podań. W 16 minucie piękne uderzenie głową zawodnika rywali i Alek Nawrocki musiał ratować gospodarzy wybijając futbolówkę zmierzającą pod poprzeczkę na rzut rożny. Niestety, Pogoń dośrodkowała, znów Alek odbił piłkę poza szesnastkę, gdzie jednak wyłowił ją Andrzej Kosior z Miękini, prostym zwodem oszukał naszego obrońcę i mocnym uderzeniem nie dał Alkowi już żadnych szans. Zrobiło się 2-1, ale po kilku nerwowych chwilach Ambrozja kontynuowała napór i widać było, że kolejne bramki będą raczej kwestią czasu. W 31 minucie Michał "Kisiel" Ciesielski w swoim firmowym wejściu w pole karne przeciwnika, gdzie został sfaulowany, a skutecznym egzekutorem jedenastki był Brzózka. Minutę potem dobra akcja "Jaro" Bąka, który zdecydowanie wbiegł w szesnastkę Pogoni, po jego strzale i odbitej przez bramkarza piłce, dobitka w wykonaniu Jakuba "Szakala" Hnatkiewicza była już skuteczna. 4-1 i takim wynikiem kończy się 1 połowa.

Drugą zaczynamy bez Jarka, w którego miejsce wchodzi Krzysiek Pawłowski. Ambrozja nadal w ataku, a przeciwnicy popełniali sporo błędów. W 51 minucie obrońca z Miękini za krótko podaje do bramkarza, zza placów wyskakuje mu Brzoza, przejmuje piłkę i podwyższa wynik na 5-1. W 58 minucie niestety strata futbolówki w naszych szeregach i Eryk Klimczak zmienia rezultat na 5-2. Poziom chaosu w meczu wzrasta zdecydowanie, nie potrafimy przytrzymać piłki, zbyt dużo jest niecelnych zagrań i przeciwnicy dochodzą do kilku groźnych sytuacji, na szczęście dla nas, strzelają niecelnie. W 76 minucie piękny rajd Żaby lewym skrzydłem, idealnie wymierzone dośrodkowanie do Brzozy, który głową z bliska ustala wynik spotkania na 6-2 i kompletuje hattricka. Trener Andrzej Ignasiak dokonuje jeszcze 2 zmian, zaraz po goli Brzozy plac gry opuszcza Marcin "Kuniu" Kunecki, a zastępuje go Łukasz "Gruby" Misiuna, w 88 minucie zaś za Rechota wchodzi Michał Falęta.

Pewna wygrana Ambrozji, choć nie ustrzegliśmy się błędów, na szczęście Pogoń nie była tak dobra w ich wykorzystywaniu. Byliśmy bardziej zwarci i skupieni niż podczas meczu w Pęgowie i dzięki temu zasłużenie zdobywamy 3 punkty.

Ambrozja Bogdaszowice - Pogoń Miękinia 6-2 (4-1)

Bramki dla Ambrozji: 3' Paweł "Rechot" Rudnicki, 7' Tomek "Żaba" Rudnicki, 31' Damian "Brzózka" Brzozowski, 32' Jakub "Szakal" Hnatkiewicz, 51' i 76' Damian "Brzózka" Brzozowski

1 Alek Nawrocki - 3 Maks Kravtsov, 5 Roman Karpliuk, 10 Tomek "Żaba" Rudnicki, 77 Marcin "Kuniu" Kunecki (76' 86 Łukasz "Gruby" Misiuna) - 8 Paweł "Rechot" Rudnicki (88' 84 Michał Falęta), 11 Jakub "Szakal" Hnatkiewicz, 17 "Jaro" Bąk (46' 20 Krzysiek Pawłowski), 83 Tomek "Mucha" Musiatowicz, 92 Michał "Kisiel" Ciesielski  - 7 Damian "Brzózka" Brzozowski

2020-08-22 17:00