2020-11-01 11:49  -  AMBROZJA BOGDASZOWICE

KOMETA KRZELÓW

6

:

1

90' KOMETA KRZELÓW Dominik Chylak
87' AMBROZJA BOGDASZOWICE Jakub Hnatkiewicz
87' KOMETA KRZELÓW Rafał Sawa
80' AMBROZJA BOGDASZOWICE Paweł Rudnicki "Doktor"
78' AMBROZJA BOGDASZOWICE Jakub Hnatkiewicz Damian Brzozowski
75' AMBROZJA BOGDASZOWICE Jakub Hnatkiewicz Tomasz Rudnicki
71' KOMETA KRZELÓW Mateusz Białek
70' AMBROZJA BOGDASZOWICE Tomasz Rudnicki
42' AMBROZJA BOGDASZOWICE Paweł Rudnicki "Doktor"
40' AMBROZJA BOGDASZOWICE Paweł Rudnicki "Doktor"
29' KOMETA KRZELÓW Przemysław Szymański
28' AMBROZJA BOGDASZOWICE Jakub Hnatkiewicz
15' AMBROZJA BOGDASZOWICE Michał Ciesielski

Mecz z Kometą Krzelów miał być spotkaniem bez większych emocji, przeciwnik wydawał się być całkowicie w zasięgu Ambrozji Bogdaszowice, więc liczyliśmy na spokojne 3 punkty. Finalnie nasz cel zrealizowaliśmy, choć nie był to spacerek.

Kłopoty logistyczno-zdrowotne miały wpływ zarówno na organizację meczu – zjawił się tylko 1 sędzia, który musiał radzić sobie bez pomocy asystentów, jak i na nasz skład wyjściowy. Dość powiedzieć, że w podstawowej „11” pojawił się trener Andrzej Ignasiak, który tworzył parę środkowych obrońców z Łukaszem „Grubym” Misiuną. To goście zaczęli od groźnych ataków, przede wszystkim chyba zaskoczyli nas trochę mocnym pressingiem, który już w pierwszych minutach dał im dogodną szansę do objęcia prowadzenia. Na szczęście Krzysiek Więcek wyciągnął bardzo groźny strzał zawodnika Komety, a po chwili nasza kontra i po uderzeniu „Jaro” Bąka bramkarz gości wybija piłkę na poprzeczkę. Niestety, upadając, uszkadza sobie bark, a kontuzja jest na tyle groźna, że sędzia prosi o wezwanie karetki pogotowia. Po kilku minutach przerwy golkiper z ręką na temblaku schodzi w asyście kolegów z boiska, a jego miejsce w bramce musi zająć zawodnik z pola, ponieważ nie ma rezerwowego bramkarza. Ta przerwa pozwoliła chyba na opanowanie nerwów po stronie Ambrozji, ponieważ od tej pory mieliśmy już zdecydowaną przewagę. W 15 minucie wysoka piła za plecy obrońców z Krzelowa trafia pod nogi Michała „Kisiela” Ciesielskiego, który, mimo iż był mocno naciskany, wbiega w pole karne i strzela pierwszego gola dla gospodarzy. Przeciwnicy nie zamierzają ułatwiać nam sprawy i grają twardo, szukając okazji do swoich kontrataków. My jesteśmy mało zdecydowani i nieskuteczni, ale korzystamy z błędów obrony przyjezdnych. A konkretnie robi to dwukrotnie Paweł „Doktor” Rudnicki, który w 40 i 42 minucie zdobywa 2 bramki.

Na drugą część meczu wychodzimy z Tomkiem „Żabą” Rudnickim, który zastąpił Andrzeja Ignasiaka, długo jednak nie potrafimy podwyższyć wyniku. Udaje się to dopiero w 75 minucie, asystującym jest właśnie Żaba, a gola strzela Jakub „Szakal” Hnatkiewicz. Chwilę potem świetne crossowe zagranie od Damiana „Brzózki” Brzozowskiego, który ze swojej połowy podał w pole karne Komety i Szakal podwyższa na 5-0. Na placu gry melduje się Tomek Wojdat, który zastępuje Mateusza „Agresta” Giermka, a w 80 minucie kolejny błąd obrony gości wykorzystuje Doktor. Kilka minut potem ostatnia zmiana w szeregach Ambrozji, Michał Falęta wchodzi za Tomka „Muchę” Musiatowicza.

I gdyby mecz na tym zakończyć, moglibyśmy być zadowoleni, ale w końcówce niepotrzebną drugą żółtą kartkę otrzymuje Szakal, w efekcie czego musi opuścić boisko. A w 90 minucie serię błędów po naszej stronie wykorzystuje Dominik Chylak i zdobywa honorową bramkę dla gości.

Ambrozja Bogdaszowice – Kometa Krzelów 6-1 (3-0)

1-0 Michał "Kisiel" Ciesielski 15', 2-0 Paweł „Doktor” Rudnicki 40’, 3-0 Paweł „Doktor” Rudnicki 42’, 4-0 Jakub „Szakal” Hnatkiewicz 75’, 5-0 Jakub „Szakal” Hnatkiewicz 78’, 6-0 Paweł „Doktor” Rudnicki 80’, 6-1 Dominik Chylak 80’

Żołte kartki dla Ambrozji: 28’ Jakub „Szakal” Hnatkiewicz, 70’ Tomek „Żaba” Rudnicki

Czerwona kartka dla Ambrozji: 87’ Jakub „Szakal” Hnatkiewicz (za drugą żółtą kartkę)

Galeria zdjęć z meczu dostępna na Facebooku, w obiektywie Andrzeja Borkowskiego https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2894001410884140&id=1443169935967302.

2020-10-31 13:30