2020-11-11 23:12  -  AMBROZJA BOGDASZOWICE

TWIERDZA BOGDASZOWICE

TWIERDZA BOGDASZOWICE
Herb klubu AMBROZJA BOGDASZOWICE
Herb klubu BRZEG DOLNY

AMBROZJA BOGDASZOWICE

vs

BRZEG DOLNY

3

:

0

Przebieg meczu:

Minuta Klub Imię i nazwisko Akcja Asysta
73' BRZEG DOLNY Patryk Bobkiewicz
53' AMBROZJA BOGDASZOWICE Paweł Rudnicki "Doktor" Jakub Hnatkiewicz
34' AMBROZJA BOGDASZOWICE Jakub Hnatkiewicz
5' AMBROZJA BOGDASZOWICE Michał Ciesielski Jarosław Bąk

W ostatnim meczu rundy jesiennej na własnym boisku Ambrozja Bogdaszowice podejmowała gości z Brzegu Dolnego. Rywala niewygodnego, który nieźle w tym sezonie spisuje się na wyjazdach. Nasz zespół do tej pory odniósł komplet zwycięstw u siebie, więc liczyliśmy, że ta passa zostanie podtrzymana.

Gospodarze wyszli skupieni i skoncentrowani, ale i przeciwnicy twardo podjęli walkę. W 5 minucie "Jaro" Bąk zagrał z głębi pola piłkę w pole karne za plecy obrońców i doszło do pojedynku biegowego pomiędzy bramkarzem przyjezdnych, a Michałem "Kisielem" Ciesielskim. Nasz zawodnik był szybszy i zdążył "dziubnąć" futbolówkę przed golkiperem z Brzegu, dzięki czemu Ambrozja objęła prowadzenie. Goście nie załamali się stratą bramki, wręcz przeciwnie, potrafili utrzymać się przy piłce na naszej połowie i przeprowadzili kilka groźnych akcji, z których mogły paść gole. W jednym przypadku skrzywdził ich sędzia, odgwizdując pozycję spaloną, której raczej nie było. Zamiast 1-1, zrobiło się 2-0 dla naszego zespołu. W 34 minucie w polu karnym przeciwników "zabawił się" Jakub "Szakal" Hnatkiewicz, który "położył" bramkarza i umieścił futbolówkę w siatce. Chwilę potem Szakal popisał się przytomnym strzałem pod poprzeczkę, ale tym razem golkiper zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

Na drugą połowę Ambrozja wyszła bez Pawła "Rechota" Rudnickiego, który doznał kontuzji, w jego miejsce pojawił się Łukasz "Benek" Bienias. W 53 minucie piękne prostopadłe zagranie od Szakala do Pawła "Doktora" Rudnickiego, a ten nie zmarnował sytuacji sam na sam i było 3-0. Potem spotkanie się wyrównało, choć groźniejsze sytuacje stwarzała sobie Ambrozja, goście chyba już byli pogodzeni z porażką i brakowało im animuszu. W 73 minucie Kisiel został sfaulowany w polu karnym, sędzia wskazał na "wapno", ale, niestety, Doktor strzelił źle, lekko i chyba trochę nonszalancko i jego strzał został obroniony. W 80 minucie Szakala zastąpił Mateusz "Agrest" Giermek, ale rezultat meczu nie uległ już zmianie.

To był dobry mecz w naszym wykonaniu, była koncentracja i walka, mądrość w grze, dobre ustawianie się i zasłużone zwycięstwo.


Dane meczowe:

Data rozgrywek:
2020-11-11 13:30
Gospodarze:
AMBROZJA BOGDASZOWICE
Goście:
BRZEG DOLNY

Ławka rezerwowych:

Marcin Kunecki, Michał Falęta, Łukasz Misiuna